Polen zal na de volledige invoering van de JPK-BTW een centraal register voor facturen instellen

Polen zal na de volledige invoering van de JPK-BTW een centraal register voor facturen instellen

18/05/2018

Sinds 1 januari 2018 zijn alle belastingbetalers, van grote ondernemingen tot micro-ondernemingen, al verplicht om het bestand JPK_VAT aan te geven bij het Poolse ministerie van Financiën. Na de uitbreiding van de elektronische aangifte van de BTW-registers in Polen, werkt het ministerie van Financiën aan de oprichting van een centraal register voor facturen.

Het centraal register voor facturen in Polen wordt een database gebaseerd op de informatie in de bestanden JPK_VAT, die voor de 25e van elke maand gedeclareerd moeten worden. Op dit moment sturen 1.7 miljoen belastingplichtigen dit bestand in SAF-T-formaat, dat alle gegevens van de verzonden en ontvangen facturen bevat. Deze inhoud wordt in het centraal register voor facturen samengebracht met de informatie die elke maand gemeld wordt.

De oprichting van dit centrale facturen register heeft als doel een betere controle op belastingfraude en het beheren van afwijkingen die kunnen ontstaan bij het kruisen van de gegevens van gekochte en verkochte goederen en diensten. Via dit centrale platform kan het ministerie betere analyses krijgen om de belastingbetalers te informeren over de staat van hun BTW-aangiftes.

Automatiseren van het verzenden van JPK_VAT

Bij EDICOM bieden wij een volledig geautomatiseerd en geïntegreerd platform om het maandelijkse JPK_VAT bestand met BTW verkoop- en aankooprecords te maken en te verzenden, maar ook de on-demand auditbestanden die door de belastingdienst gevraagd worden. Vanaf 1 juli 2018 moet elk bedrijf in staat zijn om elektronisch de andere zes boekhoudbestanden te verzenden in geval van een belastingaudit:

  • Boekhouding
  • Bankafschriften
  • Magazijn gegevens
  • Facturen
  • Register belasting baten en lasten
  • Register inkomsten

Ons BTW-Platform verbindt met de grote ERP‘s in de markt en genereert automatisch het gestructureerde bestand. Het platform verbindt veilig met de Poolse belastingdienst en verstuurt de JPK_VAT.

Neem contact op met ons team van experts dat u kan helpen met het opzetten van uw SAF-T project in Polen.

Het EDICOM BTW-platform vereenvoudigt communicatieprocessen met de belastingdienst in multinationale omgevingen. Het is de ideale oplossing voor bedrijven die opereren in verschillende markten met behulp van gecentraliseerde managementsystemen, en die belastingdocumenten moeten kunnen verwerken en verzenden overeenkomstig de geldende wetgeving in elk land.

Ons platform heeft drie belangrijke kenmerken:

  • Automatisering: De oplossing die met het bedrijfs-ERP integreert voor het automatiseren van de BTW-aangifte en elke andere belasting gerelateerde communicatie.
  • Centralisatie: Het platform is niet alleen gereed voor elektronische BTW-aangiften, maar ook voor elektronische facturatie en eventuele andere commerciële of belasting gerelateerde communicatie.
  • Internationalisatie: Dit is een platform geschikt voor fiscale compliance in meer dan 60 landen over de hele wereld, waardoor het mogelijk is om alle procedures in één enkele oplossing te centraliseren.

Daarnaast is EDICOM een vertrouwde leverancier van de diensten onder de eIDAS verordening, wat de veiligheid en het vertrouwen van de diensten van de ondertekening verzekert. Dankzij de certificering van de bewaring van gekwalificeerde elektronische zegels, biedt het ook lange termijn elektronische archivering die in staat is om de integriteit van gegevens te handhaven en deze te voorzien van bewijskracht. Dankzij certificering door de gekwalificeerde bewaring service voor gekwalificeerde elektronische zegels, heeft EDICOM de capaciteit voor het handhaven van de juridische voorwaarden van documenten en gearchiveerde bestanden, zoals elektronische facturen met garanties voor authenticiteit en integriteit in de loop der tijd.

Hoe voldoet u aan elektronische BTW-aangiften op mondiaal niveau vanuit een enkel platform?

Sinds Portugal het SAF-T bestand introduceerde in 2008, hebben andere landen zoals Spanje (SII), Oostenrijk, Frankrijk of Litouwen ook dit formaat ingevoerd om factureringsinformatie van bedrijven te verzamelen. Hongarije bereidt de invoering voor van het factureringsinformatie verslag systeem op 1 juli 2018, bekend als RTIR.

Om dit probleem te voorkomen is het EDICOM-Platform gemaakt, een totaaloplossing voor elektronische B2B2G communicatie. Via dit platform kunnen bedrijven hun EDI elektronische facturatie en de elektronische BTW-aangifte voor elke regio van de wereld indienen. Het is dus mogelijk om alle transacties in één platform te centraliseren, deze taken te bespoedigen en de financiële kosten te verminderen.

Lees meer over deze oplossing in ons Global VAT-Compliance White Paper.

Neem contact op met ons team van experts die u zullen helpen met het vinden van de beste oplossing voor uw bedrijf.

Poland Central Invoice Register

e-Invoicing Platform

Eén enkele oplossing waarmee elektronische facturen kunnen worden aangemaakt in ieder land ter wereld

Controleer het laatste nieuws in...

Hulpmiddelen

De Elektronische Factuur voor de Publieke Administratie in Frankrijk
Maak kennis met het project voor fiscale dematerialisatie van de publieke sector in Frankrijk.